Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду

Перед виїздом на дорогу по час дощу важливо усвідомлювати 4 основні небезпеки:

Слизька дорога

Коефіцієнт зчеплення коліс з мокрим асфальтом в 1,5 – 2 рази нижче, ніж з сухим асфальтом. Особливо небезпечні перші краплі дощу. Коли вони падають на землю, вони потрапляють на дорожній пил, яка складається з масла, палива, пластика, частинок гуми та інших речовин, які змішуються і створюють на дорозі тонку, але дуже слизьку поверхню. Гальмівний шлях збільшений в 5-10 раз.

Аквапланування

При русі по мокрому покриттю на високих швидкостях не вистачає часу, щоб видалити воду з-під коліс. Між грейфером і дорожнім покриттям утворюється водяна подушка, повністю втрачається зчеплення з асфальтом і автомобіль стає некерованим.

Погана видимість

Під час сильного дощу видимість дороги значно погіршується. Обриси об’єктів нечіткі, двірники не встигають прибрати всю воду з лобового скла. Вікна запотівають через підвищеної вологості. І це не тільки ускладнює пошук перешкод, але і відволікає.

Втома

Сонливість в дощову погоду виникає через зниження атмосферного тиску, яке змушує людський організм реагувати зниженням артеріального тиску і уповільненням пульсу. В результаті в мозок надходить менше кисню, що призводить до сонливості. Час реакції водія збільшується, і тому продовжувати рух в таких умовах небезпечно.

Що потрібно перевірити перед сезоном дощів?

1. Шини.

Мінімально допустима глибина протектора складає 1,6 мм, але рекомендується міняти шини, як тільки глибина протектора зменшиться до 2 мм. Також не рекомендується чекати остаточних значень. Нові шини слід встановлювати при зносі до 3 мм влітку і 4 мм взимку.

Якщо у вашому районі часто йдуть дощі, вибирайте дощові шини. У них низький профіль і особливий малюнок протектора, адаптований до відповідних дорожніх умов.

2. Щітки склоочисника і омивач лобового скла.

Щітки склоочисника рекомендується міняти двічі на рік. Але, в першу чергу, потрібно пам’ятати про якість прибирання. Якщо під час роботи двірників залишаються плями, розводи і неочищені ділянки, компоненти необхідно замінити. У дощовий день їх дефекти можуть бути фатальними.
Бачок омивача лобового скла повинен містити достатню кількість склоочисних рідини для видалення бруду з вікна.

3. Гальмівна система.

Потрібен регулярний огляд, але деякі дефекти, такі як засмічення, особливо небезпечні на мокрій дорозі, оскільки можуть викликати ковзання. Знос гальмівних колодок, що приводить до зниження ефективності гальмування, стає ще більш небезпечним в контексті збільшення гальмівного шляху на мокрому асфальті.

4. Фари.

Деякі дефекти освітлювальних приладів можуть виникнути тільки в умовах підвищеної вологості. Наприклад, через що протікає фари вода потрапляє в корпус, що може привести до перегорання ламп і навіть короткого замикання. Коли у відбивачі фари накопичується конденсат, якість освітлення погіршується. Крім того, засмічення вентиляційних отворів часто призводить до запотівання фар.

5. Фільтр салону.

Його засмічення часто призводить до зниження потоку повітря у вентиляційній системі. В результаті в машині залишається більше вологи і проявляється запотівання скла, що особливо помітно в дощову погоду. Тому рекомендується міняти компонент не рідше одного разу на рік.

10 правил водіння в дощову погоду, які повинні стати звичкою.

  • При русі в дощову погоду швидкість автомобіля не повинна перевищувати 50 км / год. Більш швидке водіння може призвести до втрати контролю над автомобілем. До того ж зупинити машину буде складніше.
  • Почніть зупинятися заздалегідь. Це не тільки дозволить вам вчасно зупинитися, але і допоможе іншим водіям розібратися в ситуації і знизити швидкість. При маневруванні перед поворотом необхідно знизити швидкість. Постарайтеся зупинитися і плавно розігнатися. Різкі рухи можуть викликати ковзання і втрату контролю. Тримайтеся на безпечній відстані від що йде попереду машини.
  • Якщо гальмівні колодки мокрі, просушіть їх. Для цього необхідно проїхати певну відстань, кілька разів злегка натиснути на педаль гальма: поверхню деталей нагріється, а зайва вода випарується.
  • Увімкніть фари: габаритних вогнів в дощову погоду може не вистачити, щоб розпізнати машину на дорозі. Рекомендується використовувати протитуманні фари тільки в тому випадку, якщо перед вами видимість менше 100 метрів.
  • Не намагайтеся їхати поруч за вантажівками і автобусами. З їх шин викидається багато бруду.
  • Просушіть вікна. Щоб зробити це, необхідно включити опалення або використовувати кондиціонер. Це знизить вологість на кілька хвилин. Також покращують видимість спеціальні хімічні речовини, наприклад засоби проти дощу і туману. Перші наносяться на зовнішню поверхню вікон: вони утворюють шар, відштовхуючий воду і бруд. Останні використовуються всередині салону: вони затримують воду на поверхні вікна у вигляді найтоншого прозорого шару і перешкоджають утворенню крапель, що погіршують огляд.
  • Знижуйте швидкість перед калюжами. Під водою може бути яма. До того ж ефект аквапланування частіше виникає при проїзді по калюжах.
  • Якщо дощ сильний, зупиніть машину на узбіччі дороги і дочекайтеся закінчення дощу. Переконайтеся, що включені аварійні вогні, щоб інші учасники дорожнього руху могли вас бачити.
  • Будьте особливо обережні на дорозі. Можливі ситуації, коли пішоходи переходитимуть дорогу в невідмічених місцях. Вам також слід остерігатися інших необережних водіїв.
  • Уникайте водіння сонливою. Це дуже небезпечно. Якщо поїздку не можна відкласти, вийдіть з машини і займіться спортом. Ви помічаєте, що не пам’ятаєте, як проїхали останні кілометри або що ви перетнули розмітку дороги неусвідомлено, почали частіше позіхати, вам важко тримати голову в нормальному положенні або вам важко фокусуватися очима? Негайно поверніть на узбіччя дороги і зупиніться. Навіть 15 хвилин сну можуть врятувати становище. Якщо ви часто подорожуєте на великі відстані, вам необхідно встановити в машині систему контролю втоми водія. Вона аналізує поточну ситуацію за допомогою різних даних, таких як розмір зіниці і його зміни, і видає попереджуючий сигнал.

Висновки

Безпечна їзда під дощем багато в чому залежить від технічного стану автомобіля та навичок водія. Своєчасна заміна витратних матеріалів і діагностика систем автомобіля, а також плавне водіння – важливі під час дощової погоди. Дотримуйтесь цих рекомендацій. Також купуйте тільки якісні запчастини для свого автомобіля, щоб бути в безпеці незалежно від погодних умов.

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як безпечно керувати автомобілем в дощову погоду
Call Now ButtonЗателефонувати зараз