Як не заснути за кермом автомобіля?

Как не уснуть за рулем автомобиля?Як не заснути за кермом автомобіля? За статистикою найстрашніші аварії на дорогах відбуваються з тієї причини, що водій заснув за кермом під час руху. Водій зі стажем знає, що можна зовсім непомітно заснути за кермом під час руху. Потрібно вміти відчути свій втомлений організм і вчасно вжити заходів.

Причини засипання за кермом:

  • поїздка в нічний час
  • застосування лікарських препаратів
  • вживання алкогольних напоїв
  • їзда на дуже повний шлунок

Природою створено так, що людський організм денний час повинен працювати, а в нічний час необхідно обов’язково поспати. Сон дуже необхідний людині. Здійснювати поїздки в нічний час не рекомендується, але, на жаль, не у всіх, і не завжди це виходить. Хтось просто змушений їздити вночі зважаючи на певні обставини. При нічних поїздках слід виділяти час на відпочинок і найкраще в готелі, тому що не кожна машина зручна для повноцінного відпочинку.

Прийом деяких лікарських засобів діє на людський організм заспокійливо. А якщо водій спокійний, значить, він розслаблений, а від розслабленого стану не далеко і до сну. Прийом навіть невеликої дози алкогольного напою збільшує шанс заснути за кермом. Після того, як водій щільно поїв, відразу хочеться спати. Це пояснюється тим, що шлунок задовольнив свої потреби. Не варто в такому стані відразу сідати за кермо, краще прилягти і подрімати хвилин 10.

Ці кілька причин найголовніші і варто поставитися до них з величезною увагою.

Які симптоми втоми?

Людський організм влаштований так, що може подавати сигнали втоми. Водієві необхідно навчитися, не тільки розпізнавати їх, а й реагувати на них. Після важкої роботи або недостатнього відпочинку, у водія починають змішуватися різні думки, знижується концентрація уваги, йому починає здаватися, що він їде надто повільно. Водій приймає рішення додати швидкість. У цей момент потрібно зупинитися, вмитися, подихати свіжим повітрям, можна зробити невелику зарядку, щоб підбадьоритися.

При тривалих поїздках, коли траса рівна, вид з вікна один і той же, водій розслабляється і хоче злегка прикрити очі. У такі подорожі можна взяти з собою термос з кавою або пасажира, який буде розважати розмовами. Також не варто поспішати подолати певний кілометраж за певний час. Необхідно робити зупинки хоча б кожні два три години.

Як говоритися краще о 5 годині будинку, ніж в 3 години на морзі.

Не варто пити під час поїздки енергетик, так як бадьорість буде приблизно протягом години, а далі спати захочеться ще більше.

В даний час фахівцями розроблено пристрій, який сканує стан водія і оповіщає його про необхідність відпочинку. Зроблений він у вигляді кільця на палець, принцип його роботи як у детектора брехні. Визначає втомлене стан водія, а також починає пищати і видавати вібрацію, щоб водій прокинувся. В результаті, такий пристрій може дуже допомогти далекобійникам.

[ratings]

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 2

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як не заснути за кермом автомобіля?
Меню
Call Now ButtonПозвонить сейчас