Як зроблені шипи для покришок

Зимові дороги покриваються снігом і льодом, за якими на звичайній гумі проїхати вже складно. Ковзає, заносить, гальмівний шлях збільшується в рази. Хочеться якось доповнити колеса, щоб ковзання стало якомога менше.

Для цього винайшли покришки, оснащені шипами.

По снігу і льоду стало їздити легше, але тут виникла інша проблема, адже шини це не черевики і поміняти їх не так легко, які раз надіті, з тими і доводиться їздити близько півроку, як правило.
Тобто, під час відлиги по чистому асфальту все їздять на гумі з шипами. Що дуже погано для дороги. Довелося винаходити універсальні шипи.

В результаті кожен шип на покришці перетворився в досить складна інженерна пристрій. Це аж ніяк не просто якась поколов шпильками гума. Кожна шпилька міцно сидить в гнізді з м’якшою, ніж решта протектор, гуми. Таким чином, при проїзді по твердому асфальту шип «утапливается» всередину і пошкодження дороги мінімальні. Але при цьому в більш м’який сніг або лід, шип успішно вгризається.

Сам шип оснащений корпусом, який найбільш комфортно влаштовує його в гумовому гнізді. Спеціальна нарізка на корпусі – фальци, забезпечує більш міцне «сидіння» шипа. Правда, такий шип буде дорожче, оскільки виготовляти його складніше, але він і прослужить довше.

Перешиповка гуми з обсипалися шипами задоволення не з дешевих, та й користі від цього, як правило, мало.

Корпус може бути з металу або пластику. Пластик може бути недорогим, але швидко випадає, а важкі метали ушкоджують дорогу і в цілому обтяжують колесо, оскільки начебто дрібниця, але накопичується. Алюмінієві сплави дозволяють знайти компроміс між легкістю та міцністю. Їх використовувати, мабуть, краще за все.

Сам шип завжди повинен залишатися міцним, гострим і твердим.

Раз вже всілякі хитрощі щодо захисту ніжного асфальту проведені, то льоду пощади бути не повинно. В результаті склад самого шипа часто залишається засекреченим, виробники не хочуть, щоб їх знахідки використовували конкуренти.

Але, наприклад, карбід вольфраму або ще що-небудь як звучне, настільки і незрозуміле простим смертним людям назву, це ось склад шипа в покришці. Тим більше що цей крихітний шип повинен служити нелегку службу – утримувати на засніженій вкритій льодом величезна, могутня авто. А щоб ще більше збільшити довговічність шипа, довелося винайти хороший клей, здатний витримувати отруйну сльота доріг. Вічних шипів від цього все одно не вийшло, але все-таки.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як зроблені шипи для покришок
Меню
Позвонить сейчас