Як доглядати за авто кондиціонером і його компресором?

Сьогодні кондиціонування повітря в автомобілі – абсолютний мінімум. У спекотні дні, коли сонце палає, водії не можуть обійтися без нього під час водіння. Однак лише деякі знають, як правильно ним користуватися, а значить, і недалеко до непотрібних витрат.

У сучасних автомобілях кондиціонування повітря часто є стандартним, будь то ручне або автоматичне. На жаль, не кожен нинішній власник цього предмету знає, як піклуватися про кондиціонер. 

Як працює автомобільний кондиціонер

Тепле повітря охолоджується холодоагентом, що циркулює в системі кондиціонування повітря. Циклічно агрегатний стан змінюється від рідинного до газоподібного – таким чином, температура знижується і газ повертається в рідкий стан. Охолоджене повітря проходить через фільтр в салоні, що ще більше покращує його якість.

Для того, щоб користуватися кондиціонером протягом тривалого часу, необхідно використовувати його належним чином. Влітку, якщо автомобіль значно нагрівається під час стоянки, необхідно провітрювати його перед початком руху. Завдяки цьому за короткий час буде легше охолодити салон. З іншого боку, взимку водії, як правило, взагалі не користуються кондиціонерами. І це велика помилка. Якщо не запускати компресор хоча б раз на тиждень, недостатня кількість мастила може привести до його пошкодження. Мало хто пам’ятає, що кондиціонер не тільки охолоджує, але і осушує повітря. Взимку, коли автомобіль не відчуває нестачі вологи, варто включити його, щоб запобігти запотівання скла.

Якщо в результаті тривалого простою вже допущена ситуація, при якій система не використовувалася протягом тривалого часу, необхідно продезінфікувати її. Волога часто призводить до утворення грибків, що становить небезпеку для здоров’я. Озон і протигрибкові засоби допомагають підтримувати чистоту.

Протягом року слід паркувати автомобіль в тіні і залишати вікна відкритими в сонячні дні. Це дозволить істотно скоротити витрату палива при охолодженні повітря.

Якщо кондиціонер не працює ефективно і з нього виходить неприємний запах, це ознака того, що слід звернутися в службу по обслуговуванню кондиціонерів. Раз на рік слід замінювати салонний фільтр, очищати повітроводи, видаляти цвіль з випарника, перевіряти прохідність каналу для відведення конденсату і очищати повітрозабірні отвори зовні автомобіля. Холодоагент слід доливати кожні два роки і очищати всю систему від вологи. Крім того, фільтр осушувача замінюється кожні кілька років.

Обов’язково необхідно звернутися в спеціалізовану майстерню для перевірки і ремонту системи кондиціонування повітря. Багато механіки не володіють достатніми знаннями і тому завдають більше шкоди, ніж користі. Кращий час для обслуговування кондиціонерів – весна. Після мокрою зими це ідеальний час для сушки системи і підготовки її до роботи влітку.

Правильна робота системи кондиціонування повітря є надзвичайно важливим завданням. Якщо вона не буде працювати належним чином, це може навіть загрожувати здоров’ю. У цьому випадку існує ризик вдихання забрудненого повітря, контакту з грибками і цвіллю, підвищення рівня шуму робочої системи, а також підвищеної витрати палива.

Як піклуватися про кондиціонер в зимовий період?

Виключення кондиціонера на зиму – це майже смертний вирок для всієї системи. Зміна погодних умов і відсутність руху рідини протягом короткого проміжку часу призведе до пошкоджень. Не варто боятися кондиціонування повітря і користуватися ним навіть взимку. Це особливо корисно при прибиранні снігу і при очищенні вітрового скла. Тоді варто дозволити кондиціонеру продовжувати працювати, осушуючи повітря, який може нагріватися опалювальним приладом.

Як піклуватися про компресорі кондиціонера?

Компресор системи кондиціювання повітря запускається автоматично, так що водієві не потрібно турбуватися про робочі циклах під час нормальної експлуатації автомобіля. Найголовніше – дати йому можливість запуститися, включивши кондиціонер. Компресор як рухається елемент повинен час від часу перебувати в русі і змащувати належним чином, щоб не стати засміченими. Це також найдорожчий елемент, тому варто запобігти його вихід з ладу. Швидше за все, він буде пошкоджений в результаті невикористання, ніж зношений в разі занадто частого включення.

Варто також пам’ятати про базові речі, такі як закриті вікна і внутрішня циркуляція повітря на першому етапі роботи кондиціонера. Це дозволяє охолодити повітря за більш короткий час і тим самим знизити навантаження на компресор.

Як працює компресор авто кондиціонера: відео

[ratings]

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як доглядати за авто кондиціонером і його компресором?
Меню
Call Now ButtonПозвонить сейчас