Як вибрати перший мотоцикл

Якщо Ви любитель гострих відчуттів, адреналіну, швидкої їзди з вітерцем, або просто бажаєте реалізовувати мрії про подорожі, то можливо Вам слід задуматися про двоколісного друга. Зараз на ринку існує величезна кількість різних видів мотоциклів. Розглянемо види мотоциклів і характеристики, на які слід звернути увагу новачку.

Як вибрати мотоцикл, якщо немає досвіду.

Перш за все, потрібно визначитися з видом мотоцикла, в залежності від власних уподобань та стилю їзди.

 • Спорт. Це мотоцикли, призначені для забезпечення максимальних швидкісних характеристик на асфальтованій дорозі. Вкрай небажано новачкові вибирати спортбайки. Вони провокують на постійне відкриття ручки акселератора. На спортах неможливо їздити спокійно, що призводить до сумних наслідків.
 • Ендуро. Королі бездоріжжя, кохання всього життя «обезбашенних пацанів», готових вступати в боротьбу і підкорювати місця, в які інша техніка, швидше за все не доїде. Це легкі мотоцикли, з великим ходом і ресурсом підвіски, оснащені позашляхової гумою.
 • Турендуро або туристичний ендуро. Мото, заточені на дальню дорогу. При необхідності на турендуро можна виїхати на бездоріжжі (відносне бездоріжжі). Найчастіше тури оснащують кофрами для багажу
 • Круїзери. Вірні супутники мотомандрівників. Спокійні, важкі гіганти, що забезпечують комфортну їзду на великих відстанях. Новачкові виїжджати на дальню дорогу без навичок не рекомендується.
 • Стріти. Незамінні для міста. Вузькі, відносно легкі, маневрені, економічні мотоцикли, що дозволяють просікати багатокілометрові, нудні пробки. Серед стритов можна зустріти перероблені ендуро, так звані мотард, – ідеальний мотоцикли для міста.

На які характеристики мотоцикла звернути увагу новачкові?

 • Об’єм двигуна. Не потрібно новачку стрімголов бігти за літровим байком. Без необхідних навичок його навіть утримати буде важко, не кажучи вже про екстрене гальмування, акуратному проходженні поворотів. Для початку цілком зійде двигун об’ємом кубів 250-400.
 • Мотоцикл повинен бути із серії «популярні та затребувані». При поломці легко знайти запчастини. Після отримання досвіду і прийняття рішення про заміну байка на більш потужного труднощі не виникнуть.
 • Вік. Не старше 10-15 років. Інакше, співвідношення ремонт/їзда становитиме 50/50. Звичайно, не факт, при належному догляді і обслуговуванні. Тим більше, якщо у Вас немає досвіду в ремонті мотоцикла.
 • Мінімум пластика. Спочатку свого шляху Ви будете гарантовано падати. А пластикові елементи мотоцикла злочинно дороги.
 • Вага мотоцикла. У разі падіння, Ви повинні будете зуміти підняти мотоцикл. При вазі водія 60 кг, а спорядженого байка 300 кг це буде важко.

Не потрібно забувати про найголовнішу складову, окрім самого мотоцикла – екіпіровка . Люди, які нехтують цим, звичайно погано закінчують. Навіть досвідчені райдери не застраховані від травм.

Бережіть себе. Всім добра і яскравих емоцій!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

 1. Статьи
 2. Як вибрати перший мотоцикл
Меню
Call Now ButtonПозвонить сейчас