Як запустити двигун після довгої стоянки?

Бувають ситуації, коли автомобіль протягом декількох місяців або навіть років стоїть без використання. Якщо перед цим не була проведена процедура консервації, тобто не зливалися технічні рідини і не наносилися спеціальні захисні засоби, то машину потрібно буде відновлювати і не факт, що вона відразу ж заведеться. Деякі деталі за час простою могли покритися іржею, гумові трубки растрескаться і пересохнути, а рідини втратити свої властивості. Для машини, яка довгий час стояла і не заводилася, знадобиться підготовка для того, щоб знову запустити двигун.

Як завести автомобіль після довгої стоянки?

Якщо машина довго стояла в опалювальному гаражі, то вся увага необхідно приділити акумуляторної батареї машини. Вона могла розрядитися за весь цей час, тому її потрібно буде зняти і зарядити. Також можливе використання спеціальних пуско-зарядних пристроїв, або придбання нового акумулятора. Можливо, вдасться завести двигун, якщо прикурити від іншої машини.

Так як за час простою в гумових трубках могли утворюватися тріщини, то після того, як машина буде заведена, необхідно уважно оглянути підкапотний простір. Також краще заглянути під машину, щоб зрозуміти чи нічого не капає. У шинах, напевно, впав тиск, тому необхідно їх підкачати.

Якщо машина довго стояла на вулиці, особливо взимку, то машину необхідно серйозно підготувати перед тим, як намагатися завести двигун.

Не можна просто взяти і спробувати його запустити. Також необхідно перевірити стан акумуляторної батареї автомобіля, але якщо машина стояла більше декількох років, то краще відразу купити нову АКБ. Далі необхідно звернути увагу на рівень робочих рідин і їх стан, наприклад, моторні масла, антифриз та інше. При цьому також слід звернути увагу на те, чи є бензин в паливному баку.

Варто пам’ятати про те, що в паливному баку міг утворитися конденсат і корозія, тому краще злити старе паливо і залити нове.

Моторні масла можуть зіпсуватися за той час, поки машина стояла без використання. Присадки могли осісти, а масло розділиться на шари, тому потрібно за допомогою щупа провести оцінку стану масла. Запуск двигуна заборонений, якщо масло містить в собі сміття і домішки, має чорний колір і густу консистенцію. Краще замінити масло в машині, попередньо використавши промивний склад, а також провести заміну масляного фільтра.

Також потрібно подивитися на стан охолоджувальної рідини, щоб не було ніякого сміття і домішок. Якщо стан масла нормальне, то охолоджуючої рідини нормальні, два то з ним можна запускати двигун, але в подальшому потрібно буде відразу ж замінити охолоджуючої рідини на нову. Це ж стосується і гальмівної рідини, яку, зазвичай міняють раз на два роки, але якщо машина протягом декількох років стояла без використання, то її потрібно буде злити, а також провести прокачування гальм.

Важливо провести перевірку стан гальмівних дисків і колодок.

За час простою вони могли прийти в непридатність і покрити іржею. Щоб видалити корозія можна спробувати проїхати не з затиснутим злегка затиснутим гальмом. Це може допомогти видалити іржу з поверхні.

Підкапотному просторі обов’язково слід перевірити стан шлангів і прокладок основних Узлов. Якщо машина стояла відносно недовго, то зніми повинно бути все нормально, але через деякий час вони могли по тріскатися і розсохнеться, через що можуть бути протікання різної рідини, а це пожароопасно. Також слід звернути увагу на стан свічок і через циліндри свічкові колодязі в циліндри налити 40 – 50 г моторного масла.

Після перевірки всіх систем можна приступати до запуску двигуна

На машинах з механічною трансмісії потрібно попередньо натиснути на педаль зчеплення, а також при прокручуванні ключа почекати кілька секунд, поки паливний насос накачати палива. При цьому варто пам’ятати про те, що краще не крутити арт стартер мотор більше 8 секунд, роблячи паузи між спробами. Прям мотор заведеться. Коли мотор заведеться, можна відпускати педаль зчеплення.

У випадку з дизельним автомобілем ряд рекомендацій ті ж самі, але потрібно пам’ятати про те, що для дизельного автомобіля потрібен більш потужний акумулятор. У машини замість свічок запалювання свічки напруження, тому їх також краще замінити перед запуском автомобіля після тривалої стоянки.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як запустити двигун після довгої стоянки?
Call Now ButtonЗателефонувати зараз