Ознаки несправності ходової

Ходова частина забезпечує комфортне управління і безпечний рух автомобіля. Даний вузол вимагає регулярного техобслуговування і діагностики. Це важливо, щоб вчасно виявити пошкодження. 

Що таке ходова частина автомобіля

Головні компоненти ходової автомобіля – колеса і підвіски. Щоб машина їздила більш м’яко, у неї є такі елементи, як шини, пружини, амортизатори. Також для гасіння коливань використовуються амортизатори.

Ходова частина допомагає зробити рух машини комфортним і легко керованим.

Також цей компонент допомагає зробити їзду безпечною. Особливо це важливо там, де дороги з поганим покриттям. Через них ходова частина стає особливо вразливою.

Елементи ходової можуть виходити з ладу поступово або відразу.

Якщо ви помітили, що керованість авто погіршилася, його тягне в бік, є розгойдування, стуки, звуки або інші ознаки, то значить потрібно зайнятися ремонтом підвіски. 

Які основні ознаки несправності ходової частини авто є?

  • Під час руху машину тягне в бік.

В цьому випадку потрібно перевірити, однакове чи тиск в шинах. Також потрібно відрегулювати кути установки коліс. Інші причини несправності: порушення паралельності осей переднього і заднього моста, викривлення важелів підвіски, не відрегульований зазор між гальмівним диском і колодкою. Проблема також може бути в підшипнику і покришках.

  • Машину веде на бік і є також розгойдування на поворотах і при гальмуванні.

Ці симптоми виникають через недостатню пружності пружин, пошкодження ресори або амортизатора, несправністю стабілізатора поперечної стійкості.

  • Зигзагоподібний рух.

Найчастіше такі несправне виникають через коліс, погано накачаних шин, якщо пошкоджений подвійний важіль підвіски, зламався амортизатор і так далі.

Також можуть бути і такі ознаки, коли підвіски потребують лагодження:

  • вібрації під час руху;
  • шуми;
  • стукіт амортизаторів;
  • покришки швидко зношуються.

Якщо рух машини відбувається на високій швидкості і відбуваються різкі повороти, це може призвести до швидкого зносу ходової.

Виявити несправність підвісок можна за допомогою самостійного огляду і перевірки всіх елементів. Передня підвіска більш вразлива в порівнянні з задньої. Потрібно перевірити пильовики і при необхідності почистити їх. Також на амортизаторах може бути присутнім масляний наліт. Важливо перевірити і цілісність пружин, колеса і кульову опору.

Висновки

Багато автомобілів, які продають в Україні якісні. Але все ж через не дуже гарного стану доріг підвіска може швидко виходити з ладу. Тому найкраще купувати деталі для ходової в перевірених магазинах.

Меню
Позвонить сейчас