Снігове пекло: як відкопати автомобіль взимку правильно

Как откопать автомобиль зимойЯк відкопати автомобіль взимку? З приходом зими нерідко можна зіткнутися з рясним снігопадом, що створює проблеми для автомобілістів не тільки на дорозі, але і на відкритій парковці. В результаті нерідко доводиться відкопувати авто, засипане снігом по самий дах. Однак відкопавши, водії стикаються з новими «подарунками», неправильне позбавлення від яких приносить шкоду стану «ластівки». Тому в такій ситуації не слід панікувати, навіть якщо потрібно екстрено їхати, а треба грамотно діяти.

«Проліски» для автолюбителя

Занесені в снігопад колеса і кузов «сталевого коня» є лише видимою частиною айсберга. Неприємні після завірюхи з відлигою і подальшим морозом нюанси чекають після їх звільнення. Розкидавши сніг, водій може виявити:

  • замерзлі двері
  • сильне обмерзання кузова
  • високий сніговий нанос на даху
  • непрацюючу систему омивача скла.

В результаті втрачається перспектива на швидку поїздку. Адже головним буде не завдати шкоди автомобілю, що може замість запланованої поїздки привести до відвідування СТО, а також подальшого ремонту.

Як не пошкодити двері

Відкриття подмерзших дверей вимагає відповідної турботи. Інакше можна пошкодити пластикові елементи ручок, порвати резинки, що ущільнюють.

Спочатку відкриваємо замок, найкраще, якщо захисний механізм центральний. Альтернатив кілька: від прогрівання вогнем запальнички і теплим повітрям від фена, до використання спеціалізованих розморожуючих рідин. 

Після виходу клавіш замикання, двері слід акуратно обстучаки рукою по прилеглій до отвору кромці, або притиснути по межі периметра, потім пару раз дбайливо потягнути за ручку. Повторення маніпуляцій може вирішити проблему.

Також допомогти може відкритий багажник. У позашляховиках і хетчбеках через нього легко потрапити в салон, завестися і включити опалення. В седанах це зробити складніше, тому потрібно кілька разів опустити підняту кришку багажного відсіку. 

До того ж можна спробувати підколупнути краєчок замерзлої двері у середньої стійки «дерев’яним» важелем. Крайнім методом буде відливання двері гарячою водою і подальше протирання насухо.

Як не подряпати скло і кузов

Очищати обмёрзшіе скла потрібно тільки після включення опалення і спрямованого обігріву зсередини салону. Інакше скло і розташовані наклейки різних значків типу «Ш» і інших можна подряпати скребком. Після 10-ти хвилинного впливу теплим повітрям полій буквально попливе. Таку корочку легко допоможе прибрати згаданий пластиковий помічник. Крім того, багато сучасних автомобілів обладнані електричними системами прогрівання лобового і заднього скла.

А ось використовувати щітки та пластмасові скребки для отдирания криги з лакофарбового покриття кузова категорично не бажано. Такі дії просто подряпають поверхню кузова. В результаті – полірування, а також, можливо, фарбування поверхні.

«Ірокез» на даху

Відкопавши машину із замету потрібно позбутися від снігового наносу на даху. Рух з такою «шапкою» небезпечно для попутних авто. Осколки зриваного вітром снігу можуть нанести пошкодження наступним ззаду транспортних засобів. Однак знімати спресований сніг потрібно до криги, щоб не пошкодити лак.

Не функціонує система омивання

Як буває не сумно, але навіть іноді залита в систему незамерзайка може замерзнути. Підсумок – потрібно розморожувати, поїздка без омивача може перетворитися на суцільний кошмар. 

У разі ж відсутності дзижчання електродвигуна системи при натисканні на важіль подачі рідини маніпуляцію не слід повторювати. Пристрій в результаті перевантаження може згоріти, хай краще з ладу вийде запобіжник системи.

Розморожуванням краще вже зайнятися в теплому гаражі і боксі СТО, тим більше, якщо знадобиться консультація автоелектрика.

Загалом, позбавлення «сталевого коня» зі снігової пастки на парковці вимагає певних навичок, а головне спокою. І тоді все вийде. Успіхів!

[ratings]

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Снігове пекло: як відкопати автомобіль взимку правильно
Меню
Call Now ButtonПозвонить сейчас