Вибір моторного масла і його зв’язок з допуском

Моторне масло використовують для зменшення тертя між рядом рушійних елементів двигуна, а також для продовження ресурсу мотора. При виборі потрібно звертати увагу на класифікацію, наявність допуску, а також рекомендації до конкретного типу двигуна. Правильний вибір гарантує ефективну роботу мотора. Якщо ж використовується не рекомендоване масло, то це призводить до поломок, пошкоджень і зниження ресурсу автомобіля. 

Види і класифікація моторного масла

Існує кілька систем класифікації, які поділяють всі масла за категоріями. Поділ на види за наявністю основи мастильного матеріалу:

  • синтетичний тип. Маркування «Fully Synthetic». Вказує на наявність основи з хімречовин, які були синтезовані. Можуть поєднуватися з присадкою, яка покращує властивості. Збільшено рівень захисту і очищення. Особливістю вважають відсутність загустіння при низькій і збереження властивостей при високій температурі;
  • напівсинтетичний або «Semi-Synthetic». Створено на основі компромісу мінералів і синтетики. Основа має мінеральний характер і включає в себе різні варіанти присадок. За своїми властивостями мало відрізняється від синтетики, але має знижену ціну;
  • мінеральний («Mineral»). Створюється на основі нафтопродуктів. За своїми якостями поступається аналогам, в тому числі схильна до змін при зміні температур.

Також класифікація розділяє масло по сфері застосування. Воно використовується в бензиновому, дизельному або турбированном моторі.

Додатковими варіантами вважають класифікацію за вартістю продукції та відповідності стандартам, а також за показниками в’язкісно-температурного характеру.

За стандартами можуть використовуватися такі класифікації:

  • ГОСТ;
  • API для бензину;
  • API для дизеля;
  • європейський стандарт ACEA;
  • американський і японський стандарт ISLAC.

Варто враховувати, що кожен двигун має свій варіант рекомендованого масла. При різних ситуаціях потрібно підбирати унікальний мастильний матеріал. Наприклад, при невеликій вироблення ресурсу мотора використовується одне масло, а при великому параметрі вже інше.

Що таке допуски моторних масел

Кожен виробник автомобілів має свій допуск щодо масла, яке може використовуватися для мотора. Наявність допуску означає самостійне проведення автоконцерном перевірки відповідного масла для випускається типу двигуна. Виходить, що виробник не чекає проведення випробувань міжнародними лабораторіями, а проводить самостійне дослідження, яке вказує на наявність можливого використання.

Такий підхід дозволяє внести рекомендовані масла в документацію по експлуатації, а також зняти з себе відповідальність за поломки двигуна з причин, пов’язаних з невідповідністю обслуговування. При використанні рекомендованого масла, яке підходить за своїми хімічними якостями для двигуна, поломки призводять до відповідальності вже самого виробника.

При процесі оформлення допуску проводиться повноцінне дослідження, після якого оформляється маркування відповідності, яка б означала проходження сертифікації.

Для автовласників даний фактор важливий у зв’язку з тим, що тара без маркування означає відсутність сертифікації, тобто масло не пройшло експертизу і може бути небезпечно для двигуна.

Також варто врахувати, що автовиробник при виготовленні двигунів використовує різні матеріали і технології, що робить не всі мастильні матеріали підходящими. Зазвичай кожна марка авто має свій список рекомендованих масел з допуском в керівництві. Ще одним варіантом вважають перегляд інформації на сайті офіційного виробника авто. Це дозволить усунути можливу помилку і зберегти функціональність мотора.

Як вибрати моторне масло

Порядок вибору масла моторного типу має стандартний алгоритм. дії:

  • визначається модель двигуна і його зношеність;
  • в керівництві переглядають діапазон по в’язкості і його рекомендовані параметри;
  • визначають клас експлуатації в документах на авто;
  • вибирають характер основи масла;
  • підбір необхідного бренду за рекомендацією (наявності допуску) виробника.

При виборі звертають увагу на ряд властивостей. Серед них:

  • в’язкість визначають спеціальним коефіцієнтом, а також показує плинність при температурних режимах;
  • коксованість, тобто схильність до формування нагару або смоли. Чим нижче показник, тим краще масло;
  • зольність. Високий показник може проявлятися у мастильного матеріалу з поганою очисткою;
  • чи є механічна домішка;
  • рівень водності;
  • лужність;
  • показники спалаху при досягненні певної температури;
  • застигання при певному показнику температури.

Згідно з правилами підбору масла для авто потрібно дотримуватись рекомендацій, а також врахувати особливості автомобіля і його вік. Є кілька категорій по пробігу, які вимагають свої масла.

Незначний знос для вітчизняного і зарубіжного автопрому має показники в 50000 і 75000 км. Нормальний знос має показники в 100000 і 150000 км, а підвищений – 150000 і 200000 км.

Також потрібно врахувати, що моделі авто старого випуску погано реагують на синтетичний тип масла.

Кожен виробник має свій унікальний список мастильних матеріалів, які пройшли необхідну перевірку і безпечні для двигуна. В першу чергу потрібно звертати на зазначені рекомендації, так як при використанні іншого виду масла поломка не відноситиметься до відповідальності дилера.

Варто пам’ятати, що зміна масла при зміні типу мастильного матеріалу проводиться тільки з промиванням двигуна. Періодичність заміни вказана в мануалі сервісного типу або керівництві для авто.

Масло для двигуна підбирають на основі рекомендацій від автовиробника і особливостей автомобіля, в тому числі роках випуску. Для кожної марки авто є свій список мастильних матеріалів, які володіють необхідним допуском для використання.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Вибір моторного масла і його зв’язок з допуском
Call Now ButtonЗателефонувати зараз