Як правильно вибирати зимову гуму?

Как правильно выбирать зимнюю резину?Як правильно вибирати зимову гуму?. Автовласники, які змушені користуватися особистим авто в зимову пору року, повинні подбати про покупку зимового комплекту шин. Зимова гума, за рахунок спеціального складу, набагато м’якше літньої. Навіть в дуже сильний мороз вона не задубіє, а також забезпечить хороше зчеплення з дорогою.

Заміну літніх шин здійснюють, коли середньодобова температура опускається нижче 7 ° С. Сьогодні на ринку присутня величезна кількість різних видів зимової гуми. Однак, для правильного вибору потрібно дотримуватися простих рекомендацій.

Визначення експлуатаційних умов

На даний момент існують два види зимової гуми – це скандинавський і європейський тип. Скандинавський, або його ще називають північний тип, виділяється більш складним малюнком протектора. Зазвичай в ньому відсутні прямі широкі лінії, а велика кількість кутів в загальному вигляді нагадує «ялинку». Він найбільше підходить для використання на неочищених дорогах, що мають снігову колію. Даний тип підходить для жителів селищ і невеликих міст, де не встигають вчасно прибирати сніг.

Для великих міст, з спритнішими комунальними службами, краще підходить європейський тип гуми. Завдяки наявності прямих широких каналів, що видаляють вологу, вони показують дуже хороші результати в сльотаву погоду. Зберігає стійкість в дорожньої суміші зі снігу, і реагентів.

Гума повинна бути шипована?

Багато автолюбителів вважають, що краще завжди використовувати шиповані покришки, однак це не зовсім так. Шипи найбільш ефективні в ожеледь, але на сухому асфальті вони помітно збільшують гальмівний шлях. Тому для автолюбителів, дуже рідко виїжджають за межі великого міста, є сенс віддати перевагу звичайним липучкам.

Вибір малюнка протектора

За малюнком протектора шини діляться на:

  • по-перше, симетричні
  • по-друге, асиметричні

Найбільшу увагу слід приділити асиметричним, так як останнім часом вони все частіше стають лідерами шинних рейтингів. Зовнішньою стороною протектора вони вгризаються в сніг і лід, а внутрішня по широким каналам активно видаляє вологу.

Визначення розміру покришок

Щоб визначити відповідний розмір шин, перш за все слід вивчити інструкцію з експлуатації автомобіля. Там містяться розміри, придатні для використання в конкретному автомобілі.

Розшифровуються розміри в даній послідовності:

  1. ширина шини
  2. висота профілю
  3. діаметр диска
  4. індекс навантаження
  5. індекс швидкості

Власникам позашляховиків потрібно приділити особливу увагу індексу навантаження, тому що їх маса, може бути помітно більше легкових автомобілів.

Чи варто купувати «всесезонку»?

Однак, неможливо створити гуму, яка б зберігала м’якість в сильний мороз, а також не плавився на розпеченому асфальті. Вона хороша в перехідні погодні періоди: ранньої осені або пізньою весною. Використовувати цю гуму цілий рік небезпечно.

Не слід купувати гуму з маркуванням M + S , яка переводить сніг плюс бруд. Вона не є повноцінно зимової і більше підходить для доріг без твердого покриття в період танення снігу.

Зверніть увагу, що справжня зимова гума маркується англійським словом «Winter» або малюнком сніжинки.

[ratings]

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 2

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як правильно вибирати зимову гуму?
Call Now ButtonЗателефонувати зараз