Як розпізнати битий автомобіль: поради покупцям

Купівля автомобіля – справа дуже відповідальна, що вимагає великих фінансових вкладень. Як не помилитися і не придбати автомобіль, колишній багато разів в аваріях? Часто трапляється, що машину продають з позначкою «жодного разу не фарбована», а за фактом Ви отримуєте битий автомобіль. Пропонуємо кілька порад, щоб уникнути розчарувань в покупці.

Найчастіше колишні власники приховують дефекти кузова. Існує навіть думка, що навіть сильно битий автомобіль відновлений «справжнім» професіоналом, майже нічим не відрізняється від оригіналу. Цьому вірити не можна. Саме правильна конструкція кузова забезпечують передбачувана поведінка машини, а від цього залежить найголовніше – безпека. Бувають, звичайно, пошкодження, які не несуть шкоди для здоров’я, по ним доречний торг. Але якщо після аварії була змінена геометрія кузова, тобто всі ризики, що в якийсь момент одна з важливих деталей авто, просто відмовить, і пасажири і водій виявляться в смертельній небезпеці.

Отже, якщо на перший погляд Ви виявили слід удару по корпусу, але не маєте можливості перевірити геометрію, краще не купуйте цей автомобіль. У кращому випадку, доведеться дуже вкластися в дорогий і тривалий ремонт, в гіршому – знову ж таки, смертельна небезпека на дорозі.

Як виявити серйозні дефекти при перегляді автомобіля самостійно?

Для початку оглядайте машину в денний час при природному освітленні. З першого погляду можна побачити потовщення в деяких місцях, наприклад даху. Це факт неодмінно зажадає більш детальної перевірки. Перевірте авто на симетрію і на колірні переходи. Якщо Ви нічого не помітили, можна перейти до більш ретельній перевірці.

Зверніть увагу на накладної тюнінг, за ним дуже часто ховаються серйозні пошкодження, аж до наскрізної корозії. Попросіть власника зняти накладки. Якщо він не погодиться, це теж привід ретельніше подумати про правильність вибору.

Далі потрібно виміряти зазори. Треба уважно відноситися до зазорів на якісних іномарках! Якщо у вітчизняному автопромі зазори можуть бути не ідеально симетричні, то в іномарках рівність і симетрія обов’язкові. Тільки потрібно мати на увазі, що невідповідності симетрії зазорів можуть бути викликані заміною битих оригінальних деталей на більш дешеві китайські аналоги.

Перевірте петельні елементи. До них відносяться двері, капот, багажник, кришка бензобака. Зверніть увагу на легкість закриття. Двері повинні відкриватися і закриватися приблизно з однаковим звуком і однаково прикладається силою. Кришка багажника і кришка капота повинні закриватися без особливого зусилля і без перекосів.

Ще один спосіб помітити, що автомобіль був перефарбований – це оглянути мікровідколи. Якщо машині вже кілька років, а капот виблискує, як новий, найімовірніше з якоїсь причини авто було перефарбовано. Запитайте власника про це, можливо це було просто його бажання оновити колір. Але найчастіше повне фарбування – необхідність після ДТП.

Далі перевірте скла і фари. У правому нижньому кутку скла стоїть маркування заводу-виготовлювача з датою. Буває, звичайно, що лобові стекла змінюють через пошкодження. Але, у всякому разі, це привід уточнити у водія ще раз історію ремонту машини.

Подивіться обшивку салону. Обшивальні панелі салону повинні «сидіти» міцно і надійно. Болти на дверних кріпленнях повинні бути щільно притягнуті та пофарбовані в рідний колір салону. Це буде означати, що двері не знімалися.

Ці кілька порад дозволять Вам самостійно виявити дефекти битого автомобіля. Найголовніше, при покупці не поспішати, і якщо інтуїція підказує, що необхідний більш ретельний огляд, не приймайте швидких рішень.

Як розпізнати битий автомобіль: відео

[ratings]

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

  1. Статьи
  2. Як розпізнати битий автомобіль: поради покупцям
Call Now ButtonЗателефонувати зараз